Пшениця (6900 грн/тн)

ПшеницяПшеницяПшениця

 

   Пшениця - рід трав'янистих рослин, що належать до сімейства злаків. З історії відомо, що пшеницю обробляють понад 10 тисяч років. Пшеницею засівали свої угіддя всі стародавні цивілізації: Греція, Єгипет, Китай та Індія. Пізніше пшениця поширилася на всю територію Європи, Азії та Африки.

   У наш час найбільшим виробником пшениці виступають Китай, Індія, США, Канада, Франція, Росія і Україна. Пшениця займає третє місце в світі за рівнем вирощуваних культур. За цим критерієм конкурентами виступають тільки кукурудза і рис.

   Пшениця має велике розмаїття сортів і видів. Цей поділ є умовним і підпорядковується регіону вирощування. На даний момент на великих просторах України ми вирощуємо переважно пшеницю наступних сортів:

  • - М'яка пшениця - борошно з такого зерна слабо використовується в макаронному виробництві, за те широко застосовується в кондитерській і хлібопекарській справі.
  • - Тверда пшениця - значно відрізняється від м'якої за властивостями. Її найчастіше використовують для макаронного борошна і як покращувач смаку у хлібопекарській справі.

 

   Мабуть, найбільший конкурент пшениці - жито. Це два найпопулярніших і не замінних злакових культур. Зовні ці злаки схожі, але в той же час є ряд дуже важливих відмінностей:

  • - Пшениця набагато різноманітніша за сортами
  • - Пшениця має більше застосування в процесі переробки
  • - Пшениця «примхлива» по відношенню до грунту і клімату…

 

   Слід зазначити багатий хімічний склад пшениці - клітковина, магній, калій, цинк, фосфор, селен, вітаміни групи В і Е, пектин і лінолева кислота. Продукти, що містять пшеницю, сприяють нормалізації холестерину в організмі людини, а також травних процесів. Велика кількість вуглеводів забезпечать енергією, а клітковина посприяє в боротьбі з зайвою вагою.


6900 грн/тн

Замовити
Змінити мову сайту: