Жито (Ціна: дог.)

Жито

   Жито - однорічна трав'яниста рослина з сімейства злаків. Це, мабуть, одна з перших рослин, яку почали обробляти на землі. До недавнього часу Україна займала лідируюче місце на ринку експорту жита в порівнянні з Канадою, США і Австралією. Але в останні роки спостерігається тенденція скорочення  площ, що засіваються цією культурою. Все більше полів засіваються пшеницею, хоч вона і не настільки унікальна за своїми властивостями. Дійсно жито можна охарактеризувати як унікальний злак. Воно більш стійке до природних явищ, таких як посуха і ранні заморозки, що в підсумку призводить до більшого врожаю. Воно є відмінним добривом для грунту, збагачуючи його азотом і калієм. Справа в тому, що молоді і ніжні рослини швидко розкладаються і збагачують грунт органічними речовинами.

   До складу жита входить вода, білки, жири, вуглеводи, харчові волокна і зола. Жито за рахунок високого вмісту в ньому вітамінів групи А, а саме бета-каротину, захищає організм від передчасного старіння. Вітаміни В1, В2, В3 і РР так само знаходяться в складі цього чудо-злаку, допомагають в боротьбі з авитаминозами і беруть участь в процесах білкового, вуглеводного і жирового обміну.

   Зерно жита за зовнішнім виглядом і будовою схоже на зерно пшениці, має довгасту овальну форму з борозенкою на черевці. На одному кінці насіння розташований зародиш, а на іншому - борідка. Всередині насіння знаходиться найцінніша частина всього зерна - мучнистое ядро.

   Стиглі зерна перемелюють на житнє борошно. Розрізняють три види помелу - обойне борошно з невеликим вмістом оболонок; обдирне борошно, яке має білий колір з легким сірим відтінком, і, найцінніше - сіяне борошно. В останньому виді борошна збережені всі частини цілого зерна. Борошно з житніх злаків підходить для всіх видів хлібних виробів, але найбільше цінується саме як дієтичне і лікувальне харчування.


Ціна: дог.

Замовити
Змінити мову сайту: