» » Олія соняшникова

Олія соняшникова (Ціна: дог)

   Найпопулярніша серед споживачів України рослинна олія - соняшникова. Україна - як аграрна країна, яка є одним з найбільших постачальників в світі соняшникової оліі і насіння соняшнику. Величезні території щорічно засіваються цією культурою. Соняшник не тільки дає нам насіння для олії. Лушпиння насіння і стебла широко використовуються як сировина для виробництва паливних гранул і в якості складової кормів для худоби.

 

Олія соняшникова

 

   Соняшникову олію виробляють двома традиційними способами - фізичним (віджимання) і хімічним (екстрагування). У кожному з цих способів, як і плюси, так і мінуси.

   Давайте по порядку. Що ж таке фізичний спосіб, або віджимання? Віджимання - це елементарне вижимання масла з сирого насіння. При цьому зберігається весь обсяг вітамінів, що так важливо для споживачів оліі. Існує два види віджиму - холодний і гарячий. Технологія в обох випадках однакова - масло з насіння видавлюють за допомогою преса. Різниця лише в температурі, при якій відбувається віджимання. При холодному віджиманні насіння нагрівають максимум до 55 градусів, а при гарячому - до 100 градусів за Цельсієм. Природно, що при нагріванні частково втрачаються корисні складові, але без цього не обійтися. Нагрівання дозволяє видавити з насіння найбільшу кількость оліі і зменшує обсяг відходів. Вважається, що перший вид - олія холодного віджиму, є найкращою для смаження продуктів, тоді як другий вид, званий в народі «базарною або домашньою», частіше застосовується для заправки різних салатів.

   До другого способу - екстрагуванню, вдаються всі великі олійноекстракційні заводи. При такому способі виробництва в оліі залишається менша кількість вітамінів, проте з насіння витягають практично 100% масла. При цьому способі масло з насіння не вичавлюють, а «витравлюють» за допомогою хімічних елементів. Після цього масло ретельно очищають від тих самих хімічних елементів. Процес очищення називається рафінуванням. Це масло ідеально для смаження - воно не піниться, не димить і його смакові якості абсолютно нейтральні.

   ТОВ «Інтерзерноторг» має власний цех з виробництва масла соняшникового методом холодного віджиму. Наше масло володіє насиченим природним смаком і золотистим відтінком, при цьому в ньому збережений весь спектр вітамінів і мікроелементів. Масло нашого виробництва відповідає всім вимогам стандарту України ДСТУ 4492: 2005 «Олія соняшникова».

   
 
Олія соняшниковаОлія соняшниковаОлія соняшникова

Ціна: дог

Замовити
Змінити мову сайту: